Yiğit

Xamarin Developer, Consultant & Architect. Community Leader and Director of Xamarin Türkiye

5 Comments

You can post comments in this post.


 • Merhabalar, Örneğin WhatsApp gibi bildirimler alabilen, telefon açıldığı zaman da etkin olan uyarı sistemi olan yazılımı IOS’da push notification ile mi yapabiliyoruz sadece ?
  Android’de boot tan sonra açılan uygulama ve recent listen silindikten sonra dahi çalışaya devam eden servis olabiliyor. Bunu IOS’da başaramadım, çözüm de bulamadım.

  Ahmet Zeynel Gezgin 5 sene ago Reply


  • Selam,
   Iletilememis bildirimler icin schedule task yapisi kurabilirsin.

   Yiğit 5 sene ago Reply


   • Hocam, hazırladığım bir uygulama var, bir cihaza 5 saniyede bir UDP kanalıyla durum soruyor ve gelen bilgilere göre işlem yapıyor.
    Android’de hiç bir sorun yok uygulama boot sırasında başlıyor, recent list’ten kovduğumuzda da Service olarak sorgulamaya devam edebiliyor.

    Bunu IOS’da nasıl yapacağımı bir kaç aydır bulamıyorum.

    Ahmet Zeynel Gezgin 5 sene ago Reply


    • Ahmet Zeynel Gezgin bende öyle bir uygulama yapmaya çalışıyorum ama yapamadım paylaşma şansın var mı yada kaynak verme imkanın

     Hakan 4 sene ago Reply


 • Emeğinize sağlık. GCM yi microsoft deprecate yapmış maalesef. Bende yeni bir projeye başlıyorum. Şuan hali hazırda FCM ‘ye geçmiş microsoft. onun için yeni bir video hazırlamanız mümkünmüdür. Çok detaylı anlatmışsınız. AWS kullanmaktan bu video dan sonra wazgeçip azure kullanma kararı almıştım. Yardımınızı rica ediyorum.

  Mehmet 3 sene ago Reply


Post A Reply